czwartek, 25 grudnia 2014

LSI Software i konkurencja jako omyłka




KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 44 / 2014
Data sporządzenia: 2014-12-24
Skrócona nazwa emitenta
LSI SOFTWARE S.A.
Temat
Korekta omyłki pisarskiej w raporcie bieżącym nr 39/2014 z dnia 23 grudnia 2014 r.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd LSI Software S.A. dokonuje korekty raportu bieżącego nr 39/2014 z powodu oczywistej omyłki pisarskiej w treści raportu dotyczącej działalności konkurencyjnej Członka Rady Nadzorczej.
Było: " Działalność zawodowa i aktualnie pełnione przez Pana Marka Michnę funkcje nie stanowią działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Emitenta. Pan Marek Michna nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym."

Winno być: "Powołany Przewodniczący Rady Nadzorczej nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do emitenta z wyłączeniem Mc Comp S.A., jak również nie uczestniczy w spółkach konkurencyjnych jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej. Pan Marek Michna uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu tj. w Mc Comp S.A. jako Członek Rady Nadzorczej. Ponadto powołany Przewodniczący Rady Nadzorczej nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który jest prowadzony na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym."




Przepraszam, nie rozumiem. Albo prowadzi działalność konkurencyjną, albo nie. Sprawa jest zero jedynkowa. Bańka mydlana albo jest pęknięta, albo jest pękata.

Stosując tę konstrukcję każdy w CV mógłby napisać, że nie był nigdy karany... jeśli wyłączyć te 55 wyroków za kradzież. A ja na przykład w ogóle nie wypowiadam się krytycznie o komunikacji spółek giełdowych, z wyłączeniem tego bloga oczywiście.

Już nie wspomnę o tym, że nazwanie "omyłką pisarską" zmian tego rodzaju jest co najmniej nadużyciem. A tak naprawdę jest to robienie z ludzi idiotów. Owa "omyłka" wygląda tak (to, co skreślone zostało usunięte, to, co podkreślone zostało dodane):


"Działalność zawodowa i aktualnie pełnione przez Pana Marka Michnę funkcjePowołany Przewodniczący Rady Nadzorczej nie stanowiąprowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanejemitenta z wyłączeniem Mc Comp S.A., jak również nie uczestniczy w przedsiębiorstwie Emitenta.spółkach konkurencyjnych jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej. Pan Marek Michna uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu tj. w Mc Comp S.A. jako Członek Rady Nadzorczej. Ponadto powołany Przewodniczący Rady Nadzorczej nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonegoktóry jest prowadzony na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym."


Sprawa omyłki pisarskiej już kilka razy pojawiła się na tym blogu. Przytoczę więc tym razem opinię zewnętrzną, czymże to jest ta "omyłka pisarska". Może to zadziała.

Stanowisko to pojawiło się w wyroku z dnia 11 marca 2011 r. Wyrok nie dotyczy absolutnie rynku kapitałowego, ale stanowi genialną definicję samego zwrotu (w całości do pobrania: Sygn. akt KIO/404/11):


"(...) oczywistą omyłką pisarską jest omyłka widoczna, niezamierzona niedokładność, błąd pisarski lub inna podobna usterka w tekście. Za oczywistą omyłkę pisarską uznaje się także omyłkę, która nie jest widoczna w treści samego formularza ofertowego, jest jednak omyłką wynikającą z porównania treści pozostałych dokumentów stanowiących zawartość oferty. Oczywista omyłka pisarska polega w szczególności na niezamierzonym przekręceniu, opuszczeniu wyrazu, błędzie logicznym, pisarskim lub mającym postać innej niedokładności przypadkowej. Oczywista omyłka pisarska powinna być możliwa do poprawienia bez odwoływania się do innych dokumentów. W zakresie tego pojęcia mieszczą się zatem tylko takiego rodzaju niedokładności, które widoczne są dla każdego, bez przeprowadzania jakiejkolwiek dodatkowej dogłębnej analizy. Oznacza to, że ich poprawienie nie wywołuje zmiany merytorycznej treści oświadczenia woli wykonawcy. Oczywista omyłka pisarska jest wynikiem przeoczenia lub innej wady procesu myśloworedakcyjnego. Poprawienie oczywistej omyłki nie może prowadzić do wytworzenia nowej treści oświadczenia woli."



W naszym przypadku, spółka zapomniała o jednej konkurencyjnej spółce w życiorysie członka rady nadzorczej, po czym w korekcie uczyniła z niej zwykłą "omyłkę pisarską"...

...żeby się tylko ta konkurencja nie odgryzła za taki afront...




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym sądzisz?