środa, 29 października 2014

Atlanta Poland i info jak słoń w składzie







KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 18 / 2014
Data sporządzenia: 2014-10-28
Skrócona nazwa emitenta
ATLANTAPL
Temat
Zmiany w składzie osób zarządzających.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Atlanta Poland S.A. informuje, że w dniu 28.10.2014 r. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania Pana Macieja Nienartowicza do Zarządu Atlanta Poland SA na okres kolejnej, trzyletniej kadencji. Ponadto Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o delegowaniu na okres trzech miesięcy, tj. do dnia 28.01.2015 r. Przewodniczącej Rady Nadzorczej Pani Jolanty Tomalki do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu Spółki.Pan Maciej Nienartowicz posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.
W latach 1992-1993 pracował jako kierownik działu handlu zagranicznego w Atlanta Poland Sp. z o.o. W latach 1993-2004 był dyrektorem działu importu Atlanta Poland Sp. z o.o. Od 2004 pracował w Atlanta Poland SA jako dyrektor ds. importu. Od 20.06.2008 r. do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Atlanta Poland S.A. Pan Maciej Nienartowicz nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu. Pan Maciej Nienartowicz nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej wobec Emitenta, ani nie wykonuje innej działalności, która pozostawałaby w kolizji z jego obowiązkami wobec Emitenta. Pan Maciej Nienartowicz nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Pani Jolanta Tomalka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego w specjalizacji transport morski. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Gdańskim.
W latach 1993 - 1997 pracowała w Centrali Banku Gdańskiego S.A. oraz w Biurze Maklerskim Banku Gdańskiego S.A. jako analityk finansowy oraz makler papierów wartościowych. W latach 1997 - 1999 pracowała w firmie Konsultant Sp. z o.o. jako specjalista ds. finansów. Od 1999 związana z Emitentem. W okresie od kwietnia 2000 r. do maja 2007 r. pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu. 29.06.2007 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało Panią Jolantę Tomalkę do Rady Nadzorczej Atlanta Poland SA, w której od 20.06.2008 pełni funkcję Przewodniczącej RN. Pani Jolanta Tomalka prowadzi działalność gospodarczą, która nie jest konkurencyjna wobec Emitenta. Pani Jolanta Tomalka nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Pani Jolanta Tomalka nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej bądź uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.

Podstawa prawna: §5 ust. 1 pkt 22 i §28 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.



Genialne! Co za pomysł na biznes! Dobrze się na tym zarabia?! Skład osób zarządzających! Takie proste! Znam wiele firm, które bardzo chętnie skorzystałyby z takiego rozwiązania. Niektóre wykupiłyby abonament na całe lata.

Ale mam kilka pytań.

Jak oni są składowani? W pionie, czy poziomo? Alfabetycznie? Wagowo? Według doświadczenia? Ile miesięcznie kosztuje składowanie takiej jednej osoby zarządzającej? Hurtowo będzie taniej? I jak długo można takiego zarządzającego składować bez ryzyka uszkodzenia go? Czy za krzykliwych są jakieś dodatkowe opłaty? A jeśli są sztywni i nieugięci to też się gdzieś tam zmieszczą?

A zmiany w tym składzie to na czym polegają? To zwykłe malowanie ścian, czy może po prostu zgodnie z zasadami mechandisingu trzeba czasem zmienić im miejsce składowania, żeby ktoś ich zauważył i zechciał?



Rany, jak to trzeba myśleć przy pisaniu tych raportów bieżących...








4 komentarze:

  1. Czepiasz się : ) Akurat to często spotykana fraza w raportach. Fakt, nie najszczęśliwsza, ale toczka w toczkę przekopiowana z "Rozporządzenia" : ) Widziałem bardziej odjechane przypadki. Po prostu wychodzi skłonność do "urzędniczenia"..

    OdpowiedzUsuń
  2. Pewnie, że się czepiam... ale to takie fajne, że nie trudno sobie odmówić :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Grzegorzu S., nie ma czegoś takiego w rozporządzeniu, jest skład osobowy, skład zarządu, skład rady, ale nie ma "składu osób", to nie po polsku :D to bardzo dobra wskazówka, podoba mi się :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Kwestia semantyki. To są pierdoły, moi drodzy. Walczmy z rzeczywistymi kuriozami, 300-znakowymi zdaniami, raportami pełnymi pustego słowotoku i realnymi rynkowymi nadużyciami, a nie takimi bzdurami.

    OdpowiedzUsuń

Co o tym sądzisz?