sobota, 1 listopada 2014

Simple i opóźniony raport z fusów



Uwaga! raport sfabrykowany!


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 41 / 2014
Data sporządzenia: 2014-10-31 do 22
Skrócona nazwa emitenta
SIMPLE
Temat
?!?!?!?!?!
Podstawa prawna
Art. 57 ust. 1 Ustawy o ofercie - zawiadomienie o opóźnieniu informacji
Treść raportu:
!?




Tak się złożyło, że w dniu święta naszych nieobecnych my też mamy w Simple S.A. jeden nieobecny raport do omówienia.
Ciekawa rzecz, przede wszystkim dlatego, że nie widzę tym razem bałaganu, czy braku organizacji w zakresie IR. Spółka wygląda na pierwszy rzut oka na całkiem poukładaną, strona uzupełniana jest na bieżąco, rozsądnie pisane raporty. A jednak...

Wszystko byłoby ok, gdyby nie błędne numerowanie raportów opóźnionych razem z raportami publicznymi. Co z tego wynika? Dodatkowe informacje!



Najpierw chwila historii i logiki. Teraz proszę nie gadać, notować, bo na końcu będzie test.

 
Spółka 25 marca 2014 roku opublikowała raport 11/2014, w którym odkryła przed nami wszystkie karty. W treści raportu mamy między innymi następującą informację:

"W dniu 31 lipca 2013 r. Zarząd Spółki przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego informację o opóźnieniu przekazania informacji poufnej dotyczącej podpisania listu intencyjnego z MEDINET Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu."



Popatrzmy na raporty z okolic 31 lipca 2013. Okazuje się, że nasz raport opóźniony miał numer 24/2013:



Wiemy więc, skąd luka w numeracji i wiemy, co ona oznacza. Oznacza, że spółka coś utajniła, w tym przypadku fajny list intencyjny. Ach, gdyby tak być wróżką.... ale moment... my właśnie wróżymy z numerów! To na tym polega ta numerologia?! cóż... Moja babcia wróżyła z fusów... ten postęp to teraz wszędzie wlezie.

Ale dla pewności sprawdźmy tę metodę jeszcze raz.

Czytamy dalej ten sam raport:

"Następnie w dniu 29 października 2013 r. Zarząd Spółki przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego informację o ponownym opóźnieniu przekazania informacji poufnej dotyczącej podpisania listu intencyjnego z MEDINET Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu."

I ponownie brakuje nam raportu w okolicy tej daty, tym razem nr 36/2013...
 

No to teraz już mamy niemal naukową metodę wykrywania raportów opóźnionych w Simple S.A., czyli raportów bardzo cennych, których pojawienie się świadczy o tym, że w spółce dzieje się coś, o czym nikt nie wie. To może być coś super extra, ale też może być czarną wróżbą.

Dla uzupełnienia naszej metody wykrywania nieopublikowanych informacji opóźnionych trzeba jeszcze tylko pamiętać, że tuż przed walnym zgromadzeniem również może pojawić się taki raport, który trafia tylko do KNF. Przykład takiego raportu można zobaczyć we wpisie o spółce Velto Cars. Nic ciekawego.

No to testujemy najnowszy raport:


Jest luka w numeracji, nie zbliża się walne, więc wykluczamy nudny raport formalny. I co mamy? Mamy newsa, o którego istnieniu wiedzą nieliczni. Nie wiemy, czego dotyczy, ale zdumienie, w które możemy wprawić spółkę, podczas rozmowy telefonicznej, zadając wprost pytanie o raport właśnie przez nią utajniony - bezcenne, jak to mawia reklama.

Jeśli rzeczywiście jest to opóźnienie, warto wiedzieć, co spółka może opóźnić. Mówi o tym bardzo krótkie rozporządzenie ministra finansów w sprawie rodzaju informacji, które mogą naruszyć słuszny interes emitenta, oraz sposobu postępowania emitenta w związku z opóźnianiem przekazania do publicznej wiadomości informacji poufnych. Polecam lekturę par. 2, który wymienia pięć przypadków, w których spółka może przesunąć w czasie publikację raportu.

Czy tym razem rzeczywiście jest to raport opóźniony, czy zwykły błąd w numeracji? Dowiemy się, gdy spółka opublikuje raport o ujawnieniu informacji opóźnionej lub zrobi korektę numeracji.


Ja obstawiam raport opóźniony, ktoś się założy?





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym sądzisz?